• Polski
 • English
 • 2018.07.30 Piotr Pietrasina

  Czas na transport – kolejny numer już dostępny

  Najnowszy, czwarty numer specjalistycznego kwartalnika informacyjnego dla branży transportowej poświęciliśmy m.in. procedurom prawnym i problemom związanym z zatrudnianiem cudzoziemców.

  Pracownicy ze Wschodu receptą na deficyt kierowców w Polsce

  Zgodnie z przeprowadzonym przez INELO w lipcu tego roku badaniem branża transportowa jako największe zagrożenie wskazuje brak wykwalifikowanej kadry kierowców. Problem ten dostrzegają nie tylko właściciele i osoby zarządzające, ale również sami kierowcy. Remedium na deficyt polskich pracowników stanowią obywatele państw zza wschodniej granicy, głównie z Ukrainy i Białorusi. Niestety tu pracodawcy muszą zmierzyć się ze skomplikowanymi procedurami prawnymi.

  W najnowszym numerze kwartalnika Czas na transport przepisy związane z przyjęciem do pracy obcokrajowca i wymogi, jakie musi spełnić przedłużając umowę przybliży czytelnikom ekspert OCRK – Ivanna Byczkowska. Z punktu widzenia pracodawcy o doświadczeniach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców opowie nam Jarosław Potrzebowski, Dyrektor Zarządzający w firmie Cargo Expert Group.

  Nowoczesny przewoźnik

  W aktualnym wydaniu postanowiliśmy także nieco uwagi poświęcić technologii. Podpowiadamy, co potrzebne jest firmie transportowej w XXI w., aby nie zostać w tyle za konkurencją. Z sales managerem Fire TMS, Marcinem Borkiem porozmawiamy o korzyściach, jakie przedsiębiorstwu dają systemy wspomagające zarządzanie firmą a Iwona Kubicz doradzi przewoźnikom, jak zaistnieć w mediach społecznościowych.

  Tradycyjnie wiele miejsca przeznaczyliśmy też na porady prawne – nasi eksperci wyjaśnią czy warto zatrudniać kierowcę na umowie zlecenie oraz kiedy pracodawca może wysłać pracownika na urlop. Podpowiemy, jak zadbać o dobrą reputację a firmom realizującym przewozy do Wielkiej Brytanii damy wskazówki, jak ustrzec się przed niepożądanym pasażerem w pojeździe. Czytelnicy znajdą również publikacje dotyczące wątpliwości wokół ustawy MiLoG oraz wzmożonych kontroli pojazdów w Niemczech, które nie ominęły również busów.

  Wersja elektroniczna tylko dla subskrybentów newslettera VIAON

  Kwartalnik będzie dostępny w bezpłatnej wersji drukowanej, udostępnianej na naszym stoisku podczas konferencji i eventów branżowych oraz u naszych Regionalnych Managerów Sprzedaży.

  Natomiast wersja elektroniczna już w najbliższy wtorek (31 lipca) trafi wyłącznie do czytelników newslettera VIAON. Nasz newsletter to unikalne informacje i porady przygotowane specjalnie dla naszych subskrybentów, które wysyłamy do nich minimum 2 razy w miesiącu.

  Zapraszamy do subskrypcji -> ZAPISZ SIĘ

  Tagged:

  Ostatnie wpisy

  Facebook