• Polski
 • English
 • 2018.02.21 Piotr Pietrasina

  Nowość – szkolenia dla kierowców teraz także w języku ukraińskim

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm transportowych, eksperci Inelo przygotowali nowe szkolenie dla kierowców – teraz w języku ukraińskim. Szkolenie realizowane jest w firmie Klienta w dogodnym dla niego terminie.

  Obecnie, branża transportowa boryka się z deficytem kierowców zawodowych na rynku pracy. Szacuje się, że w transporcie brakuje nawet 100 tys. pracowników[1] i liczba ta będzie nadal rosła. Aby uzupełnić braki kadrowe, firmy przyjmują do pracy kierowców z zagranicy – głównie ze wschodu Europy. Aktualnie niemal każdy większy przewoźnik zatrudnia u siebie pracowników z Ukrainy a w wielu firmach stanowią oni znaczny procent kadry. Kierowcy ci są często wysoko wykwalifikowani, problem stanowi jednak bariera językowa, zwłaszcza w przypadku nauki polskich przepisów.

  Dlatego, w odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów, wprowadziliśmy do swojej oferty szkolenie dla kierowców w języku ukraińskim. Szkolenie prowadzone jest w siedzibie klienta, przez naszego eksperta – Ivannę Byczkowską. Kierowcy otrzymują wiedzę niezbędną do wykonywania przewozów zgodnie z krajowymi i zagranicznymi przepisami. Program szkolenia obejmuje wszystkie elementy potrzebne, aby usprawnić codzienną pracę kierowców i ustrzec ich przed ewentualną karą w trakcie kontroli. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe w języku ukraińskim oraz certyfikat ukończenia.

  Dokładny program szkolenia oraz zapisy dostępne są na stronie: szkoleniadlatransportu.pl

  [1] Wg raportu „Rynek pracy kierowców w Polsce” przygotowanego przez PwC na zlecenie i przy współpracy ze Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”

  Ostatnie wpisy

  Facebook