• Polski
 • English
 • 2017.06.09 Piotr Pietrasina

  Ekspert INELO w Polskim Radio o Pakiecie Drogowym

  Ekspert INELO w Polskim Radio o Pakiecie Drogowym

  8 czerwca, ekspert INELO – Mateusz Włoch – był gościem Anny Grabowskiej  w audycji Polskiego Radia pt. Praca i Kapitał. Głównym tematem audycji był przyjęty niedawno przez Komisję Europejską pakiet regulacji prawnych dla transportu – tzw. pakiet drogowy.

  W rozmowie o zmianach w europejskim transporcie drogowym i koalicji kilkunastu krajów przeciwko pakietowi drogowemu, udział wzięli ekspert INELO Mateusz Włoch oraz Zenon Kopyściński  – przedstawiciel  Niezależnego Związku Zawodowego Kierowców.

  W dyskusji o tym, jak planowane zmiany wpłyną na sytuację przedsiębiorstw transportowych i kierowców zawodowych, gospodarz programu i zaproszeni goście poruszyli najistotniejsze aktualnie kwestie – w tym głównie temat płacy minimalnej na terenie innych krajów, odpoczynki regularne tygodniowe i zasady wykonywania kabotażu.

  Ekspert INELO, Mateusz Włoch udzielił również odpowiedzi na niezwykle istotne pytanie; czy jest jeszcze szansa, by wpłynąć na kształt niekorzystnych dla polskie branży TSL nowych regulacji. Rozmówcy wspomnieli o próbie stworzenia koalicji krajów unijnych, w tym Polski, która zjednoczona przeciwko propozycjom Komisji Europejskiej, podejmie próbę przeciwdziałania niekorzystnemu dla Polski sterowaniu unijnym rynkiem transportowym.

  Zapraszamy do wysłuchania pełnej treści audycji >link   Tagged: , ,

  Ostatnie wpisy

  Facebook