• Polski
 • English
 • 2017.06.02 Piotr Pietrasina

  INELO prelegentem na międzynarodowej konferencji o wykrywaniu manipulacji w tachografach

  W dniu 15-17 maja br w Brukseli odbyło się międzynarodowe sympozjum poświęcone kwestii wykrywania manipulacji w tachografach. Inicjatorem i organizatorem spotkania była belgijska policja, a wśród zaproszonych prelegentów – jako jedyny przedstawiciel sektora prywatnego branży transportowej – znalazła się firma INELO!

  W 2014r. Komisja Europejska oszacowała, że skala manipulacji w tachografach sięga już 35%. Na rynku stale pojawiają się coraz bardziej zaawansowane rodzaje oszustw, co zmusza służby i inspekcje kontrolne do nieustannego monitorowania sytuacji, wymiany doświadczeń i międzynarodowej współpracy. Przejawem właśnie takiej inicjatywy była konferencja w Brukseli, w której uczestniczyło grono przedstawicieli służb kontrolnych z Wielkiej Brytanii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Polski oraz Królestwa Niderlandów.

  W gronie międzynarodowego gremium konferencji znaleźli się również eksperci INELOMałgorzata StocerzKierownik Działu Sprzedaży Zagranicznej i Obsługi Służb Kontrolnych, członek zarządu konfederacji CORTE oraz Piotr ŻółtyEkspert ds. Obsługi Służb Kontrolnych.

  Z prelekcją na temat analizy danych z tachografów pod kątem  wykrywania manipulacji i zapobieganiu im, wystąpiła Małgorzata Stocerz. W swoim wystąpieniu podkreśliła istotną rolę profesjonalnego oprogramowania dla służb kontrolnych i opowiedziała o ogromnych możliwościach, jakie w tym zakresie daje użytkowanie produkowanego  przez INELO programu TachoScan Control.

  W trakcie trzydniowego sympozjum odbyły się również warsztaty dla służb i inspekcji kontrolnych, w trakcie których międzynarodowe grono ekspertów poznało zalety korzystania z systemu TachoScan Control .

  Dzięki współpracy z europejskimi służbami rozwijamy się, prezentujemy nowe rozwiązania, a co najważniejsze wspólnie przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa na międzynarodowych drogach i walki z nieuczciwą konkurencją” – podsumowała Małgorzata Stocerz.

  Tagged: ,

  Ostatnie wpisy

  Facebook