• Polski
 • English
 • 2016.09.27 Inelo.pl

  Płaca minimalna w Holandii

  flagaholandiiDelegowanie pracownika do Holandii – obowiązek wyznaczenia osoby do kontaktu

  Jak informuje WPHI Ambasady RP w Hadze 1 lipca 2016 roku weszła w życie ustawa Wet arbeidsvoorwaarden gedetacheerde werknemers in de Europese Unie – Ustawa o zatrudnianiu pracowników delegowanych w UE, która wprowadzona została w związku z dyrektywą 96/71/WE.
  Nowa ustawa wprowadza m.in. obowiązek informowania przez zagranicznych usługodawców o zamiarze rozpoczęcia świadczenia usług transgranicznych (art. 8 ustawy WAGW EU). Obowiązek informacyjny będzie obowiązywał prawdopodobnie od 2018 r.

  W chwili obecnej, do czasu pełnego wdrożenia ustawy WAGW EU, polskie firmy świadczące usługi transgraniczne na terenie Królestwa Niderlandów powinny, zgodnie z art. 7 powyższej ustawy wyznaczyć osobę kontaktową i dane tej osoby przekazać pracownikom delegowanym do pracy na terenie Królestwa Niderlandów. W razie kontroli, holenderska inspekcja pracy może poprosić o dane kontaktowe do osoby wyznaczonej zgodnie z art. 7 ustawy WAGW EU.

  Na ten moment nie jest wiadome, w jaki sposób organy administracji będą kontrolować spełnienie wymogów dotyczących pracowników delegowanych w transporcie drogowym. Należy się jednak spodziewać, iż w niedługim okresie te informacje zostaną uzupełnione przez stronę holenderską.

  Firma Inelo na bieżąco analizuje wszystkie informacje, jak tylko pojawią się kolejne wytyczne, to będziemy Państwa o wszystkim informować na naszej stronie internetowej.

  Zachęcamy do zapoznania się w pełną treścią informacji na stronie https://netherlands.trade.gov.pl/

  Tagged: , ,

  Ostatnie wpisy

  Facebook